menu

Profesionálne odstránenie švábov - dezinsekcia

likvidácia dezinsekcia švábov

Šváby sú veľmi odolný hmyz. Na ich likvidáciu je potrebné používať len špecializované prípravky a vhodne ich kombinovať. Neodborné zásahy za použitia voľnopredajných prípravkov, ktoré nepôsobia systémovo a väčšinou majú len krátkodobý knock-out efekt, zapríčiňujú zvyšovanie genetickej rezistencie voči biocídnym prípravkom a v neposlednom rade aj “vydráždenie”, čím sa následne šváby rýchlejšie rozliezajú aj do okolitých miestností, izieb a pod. Úspešné a rýchle odstránenie švábov preto prenechajte radšej odborníkov.

Na základe objednanej služby a dohodnutého termínu Vás navštívia naši pracovníci. Po príchode zhodnotia situáciu a stav zamorenia priestorov, zvolia vhodnú metódu dezinsekcie a kombináciu biocídnych prípravkov. Dezinsekciu švábov realizujeme aplikáciou postreku alebo formou požerových nástrah (gély).

Postrek proti švábom
Je účinná forma ochrany proti švábom, pri ktorej sa uchyluje aktívna látka na ošetrovaných miestach. Postrek obsahuje účinné látky a ataraktant, ktorý redukuje populáciu švábovitého hmyzu, pri ktorom účinok nastupuje okamžite, a je účinný niekoľko týždňov po zásahu. Vzhľadom na formuláciu mikroenkapsulácie účinných látok, ktorá sa uvoľňuje postupne, zabezpečuje reziduálny účinok až 6 týždňov. Na ošetrenom povrchu postrekom, po odparení vody, zostáva tenký film – funkčná vrstva účinných látok, ktoré sa prenášajú na telo lezúceho hmyzu. 

Gélové nástrahy proti švábom
Ošetrenie sa vykonáva pomocou insekticídnych požerových nástrah – gélov. Výhodou tohto gélu je dlhšia doba účinnosti. Ďalší dôležitý fakt je, že sa otrávené šváby vracajú do svojich úkrytov pred tým ako zahynú, v ktorých či už ich výkaly, alebo zvyšky ich tiel konzumujú ďalší jedinci. To preukázateľne zvyšuje počet jednotlivcov usmrtených jedinou dávkou návnady v kaskádovom efekte, ktorý sa priamo úmerne zvyšuje s hustotou populácie. Taktiež je zaistené, že sa účinná látka dostane k mladým nymfám a samičkám kladúcich vajíčka, ktoré sa len zriedka vzďaľujú zo svojich úkrytov, čím je docielená úplná likvidácia hmyzu. Nástraha je príťažlivá pre hmyz, pričom si zachováva stály účinok až po dobu 8 týždňov.

Úspešné zlikvidovanie švábov v objekte si vždy vyžaduje spoluprácu majiteľa domu, prípadne správcu objektu a odbornej firmy. Vzhľadom k tomu, že šváby sú schopné sa ukrývať v celom objekte, je potrebná kontrola ich výskytu – monitoring. V obytných domoch hrozí riziko, keď stačí jedna bytová jednotka, ktorá zostane neošetrená a v priebehu pár týždňov je výskyt naspäť v celom objekte.

Prečo je potrebné vykonať odbornú dezinsekciu švábov čo najskôr?

Zdielať
Facebook
Twitter
Email